Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak jsem nedávno opět navštívila ostravskou zoo, přestože jsem se už dávno zapřísáhla že to znova neudělám... A dojmy?

Nemůžu si pomoct ale mám dojem že se nám ze zoo pomaličku a nenápadně stává botanická zahrada. Člověk si nemůže nevšimnout nových vycházkových tras a množství exotických keřů a rostlin, to je určitě fajn ale nabízí se otázka na copak se chodíme koukat do zoo? Už i dítě v mateřské školce by odpovědělo, že přece na zvířátka a ty tady skutečně chybí...

Ostravská zoo má svou rozlohou a výhodnou lokalitou nepřeberné množství možností výstavby krásných a kvalitních pavilónů, bohužel si to zřejmě neuvědomuje. Nevím jestli jsem jediná kdo byl vysloveně v šoku ze slavného sloního pavilonu...ale  v čem se  liší od toho starého? Kde jsou všechny ty miliardy, vždyť se dovnitř pomalu nevejdete s kočárkem a venku jsou bezbariérové přístupy pouze z jedné strany, tedy najdete vjezd a marně hledáte sjezd, no nic však on to vozíčkář zvládne i pozpátku, asi bude muset, protože na úzké římse se nemá šanci otočit.

Navíc mám pocit že zoo má být hlavně pro děti, pokud semnou souhlasíte přichystejte si maminky a tatínkové pořádné svaly, protože výhled vašemu dítku bude kazit nepřeberné množství keřů a různých plotů a plůtků a podobných zátaras.

A teď to hlavní Kde jsou ty zvířata?:

Mám dojem že po změně pana ředitele dochází k vymizení všech velkých šelem ale dobrá zpráva pro ornitology - evidentně je na ptáčky, protože ty jsou teď všude, teda až na to obrovské množství hus z vypuštěného rybníka, kdepak jsou? Hlavním tahákem v zoo obvykle bývají kočkovité šelmy a medvědi, do nedávna jsem myslela že jich v zoo máme dost, ale asi jsem se spletla, medvědi zbyli jen ti ušatí a když budete mít štěstí uvidíte tygra nebo lva a co ten zbytek? Kde je nějaká snaha o obnovení či rozšíření chovu? Neustále se dočítám v novinách jak se ostravská zoo pyšní něčím novým, ale proč se taky nepyšní evidentním prvenstvím  v přesunu a úmrtí zvířat. Všechny pro ostraváky známé zvířata jsou pryč - tak třeba kodiak lední medvědi tapíři a obří želva, co má teda do zoo lákat? Před týdnem jsem se dočetla že se zase pyšní červenou pandou a včera už jim umřela, jaktože to není nikomu podezřelé? Copak neexistuje kontrolní úřad, aha už si vzpomínám jednou jsem v zoo kontrolu zažila, jen pro představu postarší pán se rovnou zeptal na kafe a vypisoval papíry, zatímco jeho mladá asistentka projevovala skutečný zájem, samozřejmě dostala vynadáno, což pobavilo hned několik přihlížejících...Nechci ale na nikoho ukazovat prstem vyníku je zřejmě několik, ikdyž vše evidentně souvisí se změnou pana ředitele, čehož jsou důkazem i neshody se zaměstnanci a odchod mnoholetých ošetřovatelů...

Závěrem: Já jen doufám že se zoo přestane pyšnit a  začne dělat taky  něco pro ty z  nás, co  nezajímají jen kytičky a ptáci...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Protiargument

(Adéla Kelnerová, 11. 3. 2017 20:55)

Milá paní,
jak se dočítám ve vašem článku, vadí Vám, mimo jiné, že v ZOO ubývají velké šelmy. Viděla jste v jakých podmínkách byli zde chováni medvědi? Například medvěd kodiak žil v nevyhovující malé kleci.. proto byl také přestěhován do jiné ZOO, aby se jeho životní podmínky zlepšily. Když ZOO nemůže některým zvířatům zajistit odpovídající životní podmínky, je přeci lepší když jich chová menší počet v dobrém prostředí.
Hlavní funkcí Zoologických zahrad, není pobavení náročných návštěvníků, nýbrž výzkum a ochrana zvířat a také funkce vzdělávací.
Vámi zmiňované keře, která překážejí ve výhledu, zvířatům zajišťují alespoň nějaké soukromí. Ráda bych viděla, jak by se Vám zamlouvalo, být na očích diváků několik hodin denně.
Velice mě mrzí, že existují lidé, kterým záleží více na vlastním pobavení, než na životě zvířete.
Přeji hezký den
PS: Když nechcete ukazovat prstem na "vyníka" a stejně na něj poukážete, to je jedna věc. Příště ale prosím dodržujte zásady spisovného jazyka. (i-y)