Jdi na obsah Jdi na menu
 


The doors

3. 6. 2007

Tato dnes již legendární  rocková kapela z Los Angeles vznikla v roce 1966 a to při setkání Jima Morrisona s Rayem Manzarekem. K názvu kapely je inspiroval esej A. Huxleyho- Brány vnímání...

Dva roky od svého prvního setkání vydávají debutové album s názvem  The doors. Toto album se dodnes zdá být nejúžasnějším a nejpřesvědšivějším albem skupiny. Projev The doors ovlivnil celou generaci posluchačů rockové hudby a nelze spochybnit  jejich vliv na nejrůznější hnutí a to jak na kontinentu americkém tak evropském.

Styl a projev kapely byl už od počátku orginální, vyzařovali až podivnou duševní sílu a schopnost proniknout pod povrch problému.

Další alba Strange days a Waiting For The Sun byly také skvělé a jen potvrzovaly výjměčnost the doors, ovšem brzy nastal zvrat...

Album nesoucí název The Soft Parade vydané roku 1969 již neslo známky problémů Jima Morrisona s alkoholem a drogami a tak se dá považovat za ne tak vydařené...Poté následuje v celku neutrální album Morrison Hotel ale když se v roce 1971 vyléčil Jim Morrison the doors vydávají další naprosto úžasnou desku a to L.A. Woman, která je opět vrací na výsluní.

Po tomto skvělém albu J. Morrison nečekaně 3.července 1971 v Paříži umírá. Jeho smrt zůstává doposun nevyjasněná...

Zbylí členové ještě vydávají několik titulů ale poté se rozcházejí...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář